AirPaq
OPAKOWANIA NADMUCHIWANE
       Najlepsze zabezpieczenie dla twoich produktów

Wypełniacze do paczek

Poduszki z powietrzem

Dla wzmocnienia zabezpieczenia warto stosować podczas pakowania również wypełniacze do paczek.

Dopasowanie kartonu do opakowania Air Paq ma duże znaczenie. Jeżeli mamy standardowe opakowanie a różne towary,  mogą występować puste przestrzenie w kartonie, co z kolei powoduje przemieszczenie się AirPag w paczce.

Świetnym rozwiązaniem są poduszki ochronne wypełnione powietrzem, które nie tylko unieruchamiają pakowane przedmioty ale również amortyzują towar. Można je produkować bezpośrednio w miejscu pakowania przy wykorzystaniu urządzenia Mistral.

 

Urządzenie do wypełniaczy umożliwia również produkcję tzw. mat z powietrzem. Mata może zastąpić AirPag, ale trzeba mieć świadomość, że folia w macie z powietrzem ma grubość 20 mikronów, natomiast grubość folii w AirPag to 65 mikronów, więc jest trzy razy grubsza od zwykłej folii do wypełniaczy. Maty z powietrzem można zatem zastosować przy pakowaniu lekkich towarów takich jak leki czy drobne kosmetyki.

Papier ochronny ponacinany

Klientom szukającym produktów ekologicznych polecamy papier ponacinany 3D, sprzedawany w rolkach i świetnie zastępujący folię bąbelkową.

Można nim owinąć pakowany towar co jeszcze bardziej przyczyni się do jego ochrony jak również estetyki. Papier można również stosować jako wypełniacz pustych przestrzeni.

Parametry techniczne:

  • Rolka papieru ponacinanego ma szerokości 39,5cm. Papier ma nawój 250mb. Pragniemy nadmienić, że podajemy długość papieru przed rozciągnięciem w przeciwieństwie do niektórych firm podających długość „użytkową” czyli  po rozciągnięciu papieru.
  • Gramatura papieru wynosi 90g/m2 a waga rolki to około – 9,3 kg.
  • Cena papieru wynosi 160zł netto rolka. Do papieru można dokupić metalowy podajnik z regulowanym naciąg hamulcem w cenie 490zł, lub drewniany w cenie 160zł netto.

Papier do wypełniania

 

W ofercie posiadamy również papier do wypełniania pustych przestrzeni w rolce. Papier jest jest wytworzony z makulatury a wyciągany ze środka z opakowania kartonowego, co powoduje, że nie trzeba go zgniatać. Cena za rolkę w opakowaniu ułatwiającym wyciąganie wynosi 56zł netto z kosztem dostawy.  Paletowe ilości wyceniamy indywidualnie po napisaniu maila z zakładki kontakt.

Papier ochronny bąbelkowy

Papier bąbelkowy, to idealna alternatywa dla wszystkich, którzy chcą zastąpić folię bąbelkowa papierem ekologicznym.

Tłoczony papier ma doskonałe właściwości amortyzujące i świetnie sprawdza się podczas pakowania.

Produkt  nadaje się do recyklingu i przetwarzania.

  • Waga: ok. 2,5 kg
  • ilość nawoju: 50 m
  • Szerokość papieru 40cm
  • Gramatura papieru: 125 g / m2

Skropak

Skropak jest wypełniaczem sypkim, służącym do zasypania pustej przestrzeni w paczce. Jest w 100% biodegradowalny jak również nadaje się do kompostowania.

Minusem stosowania tego typu wypełniaczy jest potrzeba miejsca w magazynie na magazynowanie jak również koszt transportu wypełniaczy tego typu.

W przypadku poduszek z powietrzem rolki z folią dostarczane są na koszt dostawcy, ale w przypadku wypełniacza Skropak dostawa jest po stronie odbiorcy. Oczywiście sprzedawca może ten koszt ukryć w cenie towaru ale tak czy inaczej za transport zapłacimy. Skropak będzie na pewno wypełniaczem droższym jak również bardziej uciążliwym z uwagi na konieczność zasypywania ręcznego kartonu.

Plusem jest natomiast to, że produkt jest nie tylko biodegradowalny ale również możliwy do kompostowania.